وقتی که گوگل 50 میلیون لینک را به خاطر نقض کپی رایت حذف میکند!

مسئله نقض کپی رایت توسط کاربران اینترنت یکی از شایع ترین مواردی است که شرکت هایی مثل گوگل ، یاهو ، مایکروسافت و … با آن سرو کار دارند. و بر اساس قانونی موسوم به Digital Millennium Copyright Act که از اکتبر سال 1998 در آمریکا به اجرا در آمده است، افرادی که مدعی مالکیت بر محتوا در اینترنت و بازنشر غیرقانونی آن باشند می‌توانند به دادگاه شکایت کرده و تقاضای دریافت غرامت کنند!

copyrightطبق آماری که توسط گوگل در این زمینه ارائه داده است، این شرکت که نگران بود نمایش 51.5 میلیون لینک ناقض کپی رایت در جستوجوگرش باعث شکایت حامیان حقوق مالکیت معنوی و محکومیت این شرکت به پرداخت جریمه های سنگین شود، چاره‌ای جز حذف 50 میلیون لینک در سال 2012 نداشت.

گوگل تنها در سال 2012 بیش از 3.5 میلیون درخواست برای عدم نمایش لینک به سایت‌های مختلف در جست‌وجوگر خود به همین علت دریافت کرده است. البته برخی از استودیوهای هالیوودی و شرکت‌های پخش موسیقی برای پیگری این مسئله از برنامه‌های نرم‌افزاری خودکار استفاده می‌کنند که خطاهایی نیز دارند و باعث طرح ادعاهای بی مورد می‌شوند.
بیشترین شکایات و درخواست‌های طرح شده از گوگل مربوط به انجمن Recording Industry Association of America آمریکا با بیش از 7.8 میلیون مورد شکایت بوده است.


    تاکنون دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است !