رایت انواع DVD و CD و آموزش ساختن کلیپ با Ashampoo Burning

کمتر کسی پیدا میشه که با کامپیوتر سر و کار داشته باشه که نام نرم افزار Nero را نشنیده باشه. یک نرم افزار تمام عیار برای رایت. اما این نرم افزار با سابقه هر چه که جلوتر آمدیم سنگین و سنگین تر شد. امروز یک نرم افزار معرفی می کنم که علاوه بر تمام امکانات نرم افزار Nero امکانات اضافه هم دارد و علاوه بر این حجم نرم افزار در مقایسه با سایر نرم افزار مشابه ناچیز است.

نرم افزار را با یک جستجوی ساده درگوگل در سایت های فارسی زبان می توانید دانلود کنید. پس از نصب نرم افزار و اجرای آن محیطی شبیه زیر باید داشته باشید :

ashampoo

1- رایت Cd  و DVD

از قسمت Burn Data  و گزینه New Disc  یک پنجره باز خواهد شد به طور پیش فرض محیط رایت برای cd  هست ، وقتی حجم فایلهاتون بیش از MB 700 رسید پیش فرض تبدیل به DVD می شود شما می توانید با کلیک بر دکمه Add فایل ها و پوشه ها را اضافه کنید و راه دیگر اینکه می توانید فایل ها را با موس بکشید و در محیط رایت رها کنید. در قسمت Title   عنوانی برای  DVD انتخاب کنید. در نهایت بر دکمه Next کلیک کنید در صفحه بعد از لیست بازشو رایتر را انتخاب کنید البته به طور پیش فرض انتخاب شده است در آخر بر change option کلیک کنید و سرعت رایت را انتخاب کنید برای DVD بر روی 8x و 12x می تونه خوب باشه و برای cd بر روی 24x ,32x می تونه خوب باشه. درباره سرعت رایت نکته ای که باید گفت اینه که هر چه سرعت پایین تر باشه زمان بیشتری برای رایت می بره اما در عوض بر روی سیستم های دیگر بدون مشکل اجرا خواهد شد خصوصا بر روی سی دی رام هایی که لنز اونا ضعیف شده و البته بر عکس. در آخر بر روی write کلیک کنید تا رایت شروع بشه منتطر بمونید تا کار به اتمام برسه.

2- رایت  مجدد بر روی cd  که رایت شده

اگه به سبک بالا cd , dvd را رایت کرده باشید و مقداری فضا داشته باشد مقدار باقبمانده را می توانید در دفعات بعد رایت کنید برای این کار از قسمت Burn Data  بر روی Update Disc  کلیک کنید و بقیه مراحل را مانند شماره یک ادامه بدهید.

3- رایت صوت معمولی

در این حالت بیش از 80 دقیقه نمی توانید رایت کنید .فایل های صوتی معمولی معمولا برای یک آلبوم با کیفیت استفاده میشه برای این کار از قسمت  Music بر روی Create audio CD کلیک کنید بقیه مراحل مانند مرحله اول می باشد.

4- رایت موسیقی با فرکانس مشخص برای دستگاه ماشین و غیره

برای این کار کافی است از قسمت Music و سپس از قسمت Create MP3 or WMA Disc  را انتخاب کنید.در صفحه باز شده از Output Format آن را بر روی MP3 تنظیم کنید و از قسمت Bitrate که نمایش دهنده فرکانس صدا است ، آن را بر روی عددی بالاتر از 128 قرار بدهید تا کیفیت صدای مطلوب حاصل شود با این کار فایل صوتی به راحتی بر روی دستگاه های ماشین هم اجرا می شود بر روی Next کلیک کنید در صفحه بعد فایل های صوتی خودتان را مسیر دهی کنید نکته قابل توجه اینکه اگر فایل صوتی شما غیر از MP3 باشد تبدیل به Mp3  خواهد شد. حال می توانید مانند مورد یک فایل ها را رایت کنید.

5- برای کپی از CD یا DVD از گزینه Copy استفاده می شود

6– رایت فیلم  به صورت VCD ,DVD

از قسمت Movie + Slideshow برای رایت DVD کافی است بر روی Video DVD From Folder و برای رایت VCD هم بر روی Video CD کلیک کنید و بقیه مراحل را مانند یک ادامه بدهید

7- ساخت فیلم از عکس

از قسمت Movie+Slideshow بر روی Create Movie/Slideshow DVD کلیک کنید در پنجره باز شده عنوانی برای DVD انتخاب کنید بر Next کلیک کنید و در ادامه هم بر روی Next  کلیک کنید حال در پنجره باز شده بر روی Create Slideshow از سمت راست کلیک کنید تا پنجره ای مانند زیر باز شود.

slideshow

حال بر روی Add  کلیک کنید و تصاویر را اضافه کنید در پنجره باز شده OK کنید اگر می خواهد بر روی عکسی متنی قرار دهید می توانید از گزینه هایی که در سمت چپ ظاهر شده استفاده کنید برای نمایش کار از مانیتور سمت راست نرم افزار می توانید استفاده کنید حال بر Save کلیک کنید نامی برای فایل وارد کنید به این ترتیب شما یک کلیپ ساخته اید برای رایت بر Next کلیک کنید در صفحه باز شده شما انواع منوهای DVD را می بینید یکی را انتخاب کنید و با Next در مرحله بعد می توانید آن را ویرایش کنید در نهایت بر Next کلیک کنید اگر می خواهد فایل را رایت کنید تنظیمات را بر روی Burn to Disc قرار دهید اگر می خواهید اطلاعات را در هارد ذخیره کنید بر روی Save to a folder کلیک کنید.


 1. 8 بهمن 1394 در 16:34 | #1

  Ashampoo Burning نسبت به بقیه نرم افزارها خیلی راحت تره کار باهاش!
  من قبلا از nero استفاده می کردم اما این برنامه به نظرم بهتر عمل می کنه

 2. 16 خرداد 1395 در 04:09 | #3
  nasim

  من این نرم افزار رو ویندوز xpنصب کردم ولی فرکانس 128 نداره تا فرکانس 56kbit/sبیشتر نداره به نظرتون بااین فرکانس جواب میده

 3. 16 خرداد 1395 در 09:26 | #5
  nasim

  ممنون از لطفتون