ارسال فایل های با حجم زیاد توسط ایمیل

split-pstدر Gmail و Yahoo اگه حجم یک فایل بالا باشد نمیتوان آن را ارسال کرد. معمولا حداکثر حجم حدود 20 تا 25 مگابایت است . یک راه حل این است که شما فایل هایی با حجم بالا را بر روی یک سرور رایگان آپلود کنید و سپس در ایمیل خودتان آدرس لینک فایلی را که آپلود کردید را کپی – پیست کنید تا مخاطب شما آن را به آسانی دانلود کند اما یک راه حل دیگر هم برای این کار وجود دارد.

روش قبل مشکلاتی مانند امنیت و سرعت را خواهد داشت . شما می توانید فایل های خود را توسط نرم افزارهای split فایل چند تکه کرده و در چند نوبت آن را ارسال کنید که یکی از بهترین نرم افزارها که همه با آن سروکار داشته ایم نرم افزار فشرده ساز WinRAR هست. شما در این نرم افزار هم می توانید فایل را فشرده کنید و هم چند تکه . با این روش اگه سرعت اینترنت شما کم است می توانید در مصرف حجم ترافیک اینترنتی خود صرف جویی کنید.برای این کار فایل هاتون رو در یک فولدر قرار بدهید و سپس با راست کلیک روی فایل مورد نظر بر روی گزینه Add to Archive کلیک کنید یک پنجره برای شما باز می شود شبیه پنجره زیر :

Spilit-file

از منوی باز شوی آخر پنجره یعنی Split to volumes ,size می توانید یک عدد دلخواه (برای ایمیل حداکثر 20 مگابایت) را انتخاب کنید تا فایل حجیم شما به فایل های 5 یا 10 یا 20 مگابایتی تبدیل شود. همچنین می توانید با کلیک بر دکمه Set password آن را رمز نگاری کنید و در نهایت بر دکمه OK کلیک کنید

در سمت دیگر ، مخاطب شما باید این نرم افزار را نصب داشته باشد تا بتواند تکه ها را به هم بچسباند. که برای اینکار کافی است بعد از دانلود ، همه فایل ها را در یک پوشه قرار دهد و با راست کلیک بر یکی از فایل ها Extract here را کلیک کنید تا فایل ها یکی پس از یکی دیگه از حالت فشرده سازی خارج شود و درنهایت فایل اصلی و اداغام شده شما ساخته خواهد شد.


    تاکنون دیدگاهی برای این مطلب نوشته نشده است !