دانلود آسان برنامه های اندروید گوگل مارکت Google play توسط کامپیوتر

اگر گوشی اندروید دارید ، حتما تا بحال اسم گوگل پلی “Google play” و یا مارکت اندروید را شنیده اید. همانطور که میدانید سیستم عامل اندروید توسط گوگل پشتیبانی میشود و دلیل اصلی استقبال کاربران از اندروید ، انعطاف پذیری و تنوع نرم افزاری آن است. در اینترنت سایتهای زیادی هستند که نرم افزارها و بازی های اندروید را ارائه میدهند. از جمله مارکت های ایرانی اندروید میتوان به مارکت بازار ، پلازا ، کندو و … اشاره کرد که هر یک مرجعی برای دانلود برنامه ها و بازی های اندرویدی محسوب میشوند. اما کاملترین و اصلی ترین مرجع اندورید خود گوگل است!

google-play-logoبطور پیشفرض در گوشی های اندرویدی نرم افزار Google play نصب شده است اما متاسفانه بدلیل تحریم ، برای کاربران داخل ایران بی استفاده است. اما از آنجایی که برای ایرانی جماعت بن بست معنی ندارد راه های متعددی پیدا کردند که گوگل را دور بزنند و بازم بتوانند از گوگل پلی دانلود کنند. که البته این راهها کمی مشکل و پیچیده بود و برای بعضی ها جواب نمیداد که فعلا قصد معرفی کردن آنها را ندارم ولی اگر مایل بودید میتوانید در اینترنت سرچ کنید. اما روشی که قصد معرفی آن را دارم ، دانلود برنامه های رایگان اندروید از مارکت گوگل توسط کامپیوتر است! در این روش شما برنامه ها و بازی های مورد نظرتان را توسط کامپیوتر دانلود کرده و سپس به گوشی انتقال میدهید و نصب میکنید. بنابراین دیگر نیازی نیست که حتی گوشی شما به اینترنت وصل شود.

روش اول ) دانلود دستی :

ابتدا نرم افزارهای مورد نظر خود را از مارکت گوگل پیدا کنید (اگر سایت باز نشد از v-p-n استفاده کنید) سپس لینک صفحه مربوط به هر برنامه را از نوار آدرس مرورگر کپی کنید و به سایت APK Downloader بروید؛ حالا  فقط کافیه لینکی که کپی کردید را در قسمت مخصوصی که در وسط صفحه است وارد (پِیست) کنید و بر روی Generate Download Link کلیک کنید تا لینک دانلود برایتان ساخته شود.

google-play

روش دوم ) دانلود توسط افزونه گوگل کروم :

در همین سایت APK Downloader لینک دانلود افزونه ای برای مرورگر کروم وجود دارد که پس از نصب این افزونه وارد هر صفحه ای از برنامه ها و بازی های Google Play که شوید آیکن افزونه به رنگ سبز در می آید و با کلیک بر روی آن دانلود مستقیم آغاز میشود. (پس از نصب افزونه به قسمت Setting و بعد از آن Extensions رفته و بر روی گزینه Options مربوط به این افزونه کلیک کنید تا تنظیمات زیر را انجام دهید)!

plugin-settingبرای تنظیمات افزونه همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید. باید در کادر اول آدرس ایمیل (که بهتر است Gmail باشد) و در کادر دوم پسورد ایمیل و در کادر سوم Device ID مربوط به گوشی خود را وارد کنید. برای بدست آورن دیوایس آی دی کد *#*#8255#*#* را شماره گیری کنید و ID گوشی را بدست آورید. اما اگر به هر دلیلی این کد برایتان کار نکرد این نرم افزار کوچک را نصب کنید تا Device ID گوشی تان را بدهد.

plugin-setting2اگر کد Device ID درست باشد بدون مشکل میتوانید از مارکت گوگل دانلود کنید و لذت ببرید. امیدوارم این مطلب مفید بوده باشه. شما هم اگر روش دیگری میشناسید اطلاع دهید تا معرفی شود.


  1. 5 فروردین 1395 در 03:00 | #1
    م

    ببخشید در پاراگراف اول یه اشتباه وجود داره. پلی استور جزو مارکت های ایرانی نیست اما اسمشو کنار اونا نوشتید و گفتید “از جمله مارکتهای ایرانی”